Pozostałe – sobota

Sala 2 (Dziecięca)

sb 10:00 – 15:00 – Sala 2 -

Przez cały dzień zapraszamy najmłodszych do specjalnie dla nich przygotowanego bloku dziecięcego. Będą do ich dyspozycji gry planszowe takie jak Pędzące Źółwie, gdzie głównym celem jest doprowadzenie kolorowych żółwi do sałaty, nie może tez zabraknąć pięknych kolorowanek ze smokami czy konkursów.

sb 13:30 – 14:30 – Sala 2 - Czytanie „Przygód Tappiego z Szepczącego Lasu” – Marcin Mortka

W pięknym, magicznym Szepczącym Lesie mieszka sympatyczny wiking Tappi. Ma wielu przyjaciół, równie magicznych jak on. Jest renifer Chichotek i kruk Paplak, myśliwy Haste i kowal Sigurd, są Elfy i pradawne duchy lasu – Dziadek Wodospad, Dąb Starodziej… Ale jest też zły jarl Surkol, który mieszka na Ostatnim Morzu, w zamku wzniesionym na grzbiecie wieloryba, i który zamyka Sigurda w lochu. Tappi i jego przyjaciele ruszają niezwłocznie w niebezpieczną podróż, aby uwolnić przyjaciela…

Sala 3 (RPG)

sb 12:00 – 16:00 – Sala 3 - sesja Lady Blackbird – Oskar „Osaka” Mieczkowski

Proste, dynamiczne i brawurowe indie RPG autorstwa Johna Harpera. Przeżyj niezapomnianą przygodę w Przestworzach: odłamkach światów krążących wokół gasnącej gwiazdy. Połączenie klimatów steampunk i disneyowskiej „Planety Skarbów” wyszło na dobre tej niezwykłej grze, doskonałej zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych graczy.
Lady Blackbird ucieka przed małżeństwem zaaranżowanym z hrabią Carlowe. Wynajęła Puchacza, przemytniczy statek powietrzny, by uciec z imperialnego świata Ilizjum do odległych rubieży Resztek i połączyć się ze swoim tajemnym ukochanym, królem­‑piratem Uriahem Flintem. Jednak niemal w połowie drogi do Przystani, Puchacz został doścignięty i zatrzymany przez imperialny krążownik Dłoń Smutku pod zarzutem rejsu pod fałszywą banderą. Co będzie dalej? To zależy od Ciebie.

sb 17:00 – 20:00 – Sala 3 - The Challenge of the Assassins Guild - Agnieszka Kościuszko-Wyrwał

Weź udział w przygodzie prowadzonej po angielsku przez profesjonalnego nauczyciela języka angielskiego – p. Agnieszkę Kościuszko-Wyrwał. Do wzięcia udziału w sesji wymagany komunikatywny poziom znajomości języka … Sprawdź się! Warto!

Sala 7 (WOG/LARP)

sb 10:00 – 13:30 – Sala 7 - Flames of War – nauka i prezentacja

Cube zaprasza fanów historii, militariów i gier bitewnych na
pokazowe bitwy w realiach II Wojny Światowej – Flames of War. Więcej o grze
znajdziecie na naszej stronie: http://www.cubecp.pl/gry-bitewne

sb 13:30 – 16:30 - Sala 7 - LARP Mroźno jak za Cara

„Stęchła klatka schodowa przesycona aromatem wczorajszego obiadu. Odrapane ściany, suszące się w kącie pranie i pies ujadający na podwórzu. Mróz tej zimy siarczysty – jak to w Petersburgu – nie stój zatem dłużej w sieni, tylko wytrzyj buty i wstąp na herbatę. Utnij sobie pogawędkę z miejscowymi moczymordami, przegraj w karty swoją miesięczną pensję i nie daj się wyrzucić za próg dozorczyni.Nie zapomnij, że w noc taką jak ta nawet sam czort z chęcią wciśnie swój krzywy nochal do izby. Wtedy tylko święty obrazek i szklaneczka wódki przyjdą z pomocą. Dołącz zatem do czeredy podejrzanych typów jakie dziś znalazły sobie schronienie w czterech ścianach ciasnego pokoiku. Może i Tobie diabeł powie: „Dobranoc”?
Zapraszamy na nie całkiem poważny LARP w klimatach ruskiej czynszowej kamienicy.”

sb 17:00 – 18:00 – Sala 7 – Neuroshima – wprowadzenie do świata postapokaliptycznegoJakub „Phantom” Orłowski

Zastanawiałeś się kiedyś, co będzie jeżeli na USA spadną bomby atomowe? Kto przetrwa? Jak będzie żył? Czy będzie Coca-Cola? Czy zastanawiałeś się, co będzie, jak bomby spadną na Ciebie? Zapraszam na bombową prelekcję poświęconą wstępowi do świata Neuroshimy. Czeka nas wycieczka po postnuklearnych Stanach Zjednoczonych, po książkach, planszach, kartach i smartfonach.

Sala 8 (gry planszowe – nauka)

sb 10:00 – 16:00 – Sala 8 - Dziki zachód Cię wzywa – nauka gry w Bang!

Każdy z graczy wciela się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata, a celem jest wyeliminowanie przeciwników. Szczególnie ważnym elementem gry jest fakt, że rola każdego z graczy jest tajna i nigdy nie wiemy kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

sb 10:00 – 17:00 – Sala 8 - Przedpremierowa nauka i pokazy gry: Schotten Totten Reinera Knizia oraz Kłamca, Kłamca Łukasza ,,Wooki” Woźniaka

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy dwóch gier, które ukażą się nakładem wydawnictwa Cube – Factory of Ideas na początku przyszłego roku.
Schotten-Totten (autor Reiner Knizia) – to klasyczna już, taktyczna gra
karciana dla dwóch graczy, w której przyjdzie Wam wcielić się w przywódców
dwóch zwaśnionych szkockich wiosek i poprowadzić swoich podopiecznych do
boju o skrawek górskiego pastwiska. Tylko doskonała dyscyplina, spryt i
umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika pozwoli odnieść ostateczne
zwycięstwo. W polskiej edycji dostaniemy zupełnie nową szatę graficzną i
rozszerzone, poprawione zasady.
Kłamca, Kłamca – to szybka gra karciana autorstwa znanego tu i ówdzie
Łukasza „Wookiego” Woźniaka, w której nawet do 10 graczy będzie starało się
wywieźć przeciwników w pole. Kłam, blefuj, oszukuj, bądź sprytny, podstępny
i jednocześnie sam zachowaj „pokerową twarz” – to jedyna droga do
zwycięstwa!

sb 11:00 – 14:00 – Sala 8 - Naucz się grać z Wilczkiem – Magic: The Gathering

Do gry w Magica potrzebne są co najmniej dwie osoby z własnymi taliami. Wciel się w dowódcę armii, który używając różnorodnych zagrań, przedmiotów i stworzeń stara się pokonać przeciwnika. Gra powstała 1993 i ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

sb 11:00 – 13:30 – Sala 8 - Zacznij przygodę z planszówkowami – nauka gry Carcassonne

Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami. W 2001 Carcassonne została nagrodzona w Niemczech tytułem gry roku.

sb 14:00 – 16:00 – Sala 8 - Zbuduj swoją armię i wygraj Racial Wars – nauka gry

Gra wprowadzi Was w sam środek wojny ras toczącej się w środkowej warstwie Ithilionu. Gracz będzie miał okazję przechylić szalę na korzyść swojej ulubionej rasy, budując jej potęgę i pokonując swoich wrogów. W grze przejmuje kontrolę nad armią wybranej przez siebie rasy, próbując przy użyciu jej zasobów i jednostek zdobyć dominację nad innymi rasami..

sb 14:00 – 17:00 – Sala 8 - Zacznij przygodę z Munchkinem! – nauka gry

Schodzisz do podziemi. Zabijasz wszystko, co spotkasz na swojej drodze. Oszukujesz kumpli i kradniesz ich ekwipunek. Zabierasz tyle skarbów ile się da i zwiewasz…Munchkin to wszystko co najlepsze w grach fabularnych (potwory, skarby, poziomy doświadczenia) bez całego tego durnego odgrywania postaci!

sb 16:00 – 18:00 – Sala 8 - Weź udział w boskiej wojnie – nauka gry w Teomachię

Wciel się w jedną ze starożytnych potęg i weź udział w boskiej wojnie. Posyłaj do bitwy swoich czcicieli przeciwko hordom wyznawców przeciwnika. Zsyłaj na wroga trzęsienia ziemi i śmiercionośne pioruny, nie zapomnij jednak chronić swych wyznawców przed mocą nieprzyjaciela. Sięgnij po starożytne artefakty i wzywaj na pomoc największych herosów swojego ludu.

sb 18:00 – 20:00 – Sala 8 - Turniej z imprezówkami – Palce w Pralce, Packa na Muchy i Uga Buga

Szalony turniej z imprezówkami!
Pokaż nam, że jesteś najszybszy z najszybszych, najmądrzejszy z najmądrzejszych i najbardziej umuzykalniony z najbardziej umuzykalnionych, albo po prostu dobrze spędź czas z nami oraz z Palcami w Pralce, Packą na Muchy i Uga Buga :)
Zapraszamy bardzo serdecznie!

Sala 10 (gry planszowe – turnieje)

sb 14:00 – 16:00 – Sala 10 – Miniturniej Carcassonne dla początkujących

Weź udział w turnieju dla początkujących, usiądź przy stole i zacznij budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizuj z innymi o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami. Nagrody nie tylko dla zwycięzcy!

sb 16:00 – 17:00 – Sala 10 – Turniej dla początkujących w Racial Wars

Przechyl szalę na korzyść swojej ulubionej rasy, budując jej potęgę i pokonując swoich wrogów w turnieju dla początkujących. Przejmij kontrolę nad armią wybranej przez siebie rasy, próbując przy użyciu jej zasobów i jednostek zdobyć dominację nad innymi. Zwycięstwo przyniesie Ci nie tylko satysfakcję, ale też nagrody.

sb 17:00 – 18:00 – Sala 10 – Mini turniej BANG!

Wciel się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata i wyeliminuj przeciwników. Szczególnie ważnym elementem gry jest fakt, że rola każdego z graczy jest tajna i nigdy nie wiemy kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Weź udział w zabawie i wygraj nagrody!

sb 18:00 – 20:00 – Sala 10 – Turniej dla początkujących: Teomachia

Wciel się w jedną ze starożytnych potęg, wygraj boską wojnę i zdobądź nagrody. Posyłaj do bitwy swoich czcicieli przeciwko hordom wyznawców przeciwnika. Zsyłaj na wroga trzęsienia ziemi i śmiercionośne pioruny, nie zapomnij jednak chronić swych wyznawców przed mocą nieprzyjaciela. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym gra Teomachia.