Pozostałe – niedziela

Sala 2 (Dziecięca)

sb 10:00 – 14:00 – Sala 2 -

Przez cały dzień zapraszamy najmłodszych do specjalnie dla nich przygotowanego bloku dziecięcego. Będą do ich dyspozycji gry planszowe takie jak Pędzące żółwie, gdzie głównym celem jest doprowadzenie kolorowych żółwi do sałaty, nie może tez zabraknąć pięknych kolorowanek ze smokami czy konkursów.

nd 13:00 – 14:00 – Sala 2 - Lekcja angielskiego z grą planszową dla dzieci 8 – 12 latMarta Włodarczy

Zapraszamy na naukę angielskiego przy pomocy gier planszowych, bedzie to przyjemna i zabawna lekcja o kolorach, zwierzętach i warzywach.

Sala 3 (RPG)

nd 11:00 – 14:00 – Sala 3 - sesja My Być Gobliny! – Jakub „Gorbacz” Jaraczewski

„Goblin gryźć, goblin bić
Goblin ciąć i goblin wyć!
Dziabaj psa, konia tnij,
Dużo żryj i długo żyj!

Wielcy Goblińscy Bohaterowie (średnia wzrostu: 90cm, średnia odwagi: poniżej zera) z plemienia Liżyżab wyruszają na Bardzo Ważną Misję. Oczywiście, mówimy o goblinach, więc nic nie idzie zgodnie z planem. A tak w ogóle, to był jakiś plan? O, paczcie, mewa! Dawać kamień, to zagramy w Ubijmewę!

Umiarkowanie niepoważna sesja RPG, w której gracze wcielają się w drużynę heroicznych (?) goblinów. Dla 4 graczy o dowolnym poziomie zaawansowania, aczkolwiek elementarna znajomość języka goblin…angielskie mile widziana. Przewidywany czas trwania – do 4h.

nd 15:00 – 18:00 – Sala 3 - sesja Requiem dla Poznania – Oskar „Osaka” Mieczkowski

„Wampiry. Nocni krwiopijcy. Koszmary zrodzone w ciemnościach, których jedynym celem w życiu – a właściwie nieżyciu – jest zaspokojenie swojego nieludzkiego głodu. Nie ma żadnych wątpliwości, że wampiry są potworami. Potwory nie muszą być jednak bezmyślnymi, pozbawionymi emocji i współczucia bestiami. Zdarza się, że wampir potrafi przekroczyć ograniczenia swej klątwy. Zdarza się nawet, że staje się bohaterem. Nawet wtedy nie możemy jednak zapomnieć, kim jest naprawdę.

Wampir: Requiem, najpopularniejszy tytuł z uniwersum Świata Mroku, to narracyjna gra fabularna, w której wcielicie się w postacie nieumarłych krwiopijców, aby przeżyć dramatyczną przygodę na granicy człowieczeństwa. To wszystko w alternatywnej wersji Poznania wypełnionej grzechem, występkiem i nadnaturalnymi istotami prosto z koszmarnych snów.

Sala 7 (WoG/LARP)

nd 10:00 – 13:00 – Sala 7 – Wing of Glory – nauka i prezentacja

Wciel się w dowódcę eskadry aeroplanów i stań do krwawej walki po stronie państw Ententy bądź Państw Centralnych. Zostań asem przestworzy ponad polami bitew I Wojny Światowej.
Zapraszamy do zagrania w Wing of Glory – prostą i realistyczną grę symulującą starcia samolotów z I Wojny Światowej.

nd 13:00 – 16:00 - Sala 7 - LARP Płaszczem i szpadą i romansem!- Hanna „Alfar” Bielerzewska, Katarzyna „Katja” Młynarczyk

„Za siedmioma morzami, za siedmioma górami i siedmioma strumieniami było sobie królestwo, które znacie moi mili jako Vodacce. Graniczyło ono od zachodu z przepotężnym Castille, od wschodu z Imperium Półksiężyca na północy zaś ze zniszczonym wojną, ale nade wszystko poważnym Eisen.
Vodacce, bo tam się dziś udamy, było państwem pięknym, położonym na półwyspie przypominającym według niektórych ogromnego buta, zaś według innych zupełnie nic.
Vodacce było krainą zdominowaną przez mężczyzn – polityków i szermierzy oraz piękne kurtyzany, znające wiele sekretów i tajemnic.
Vodacce co rusz wymykało się czujnemu oku katedry Watycyńskiej.
Vodacce, o czym wiedzą niektórzy, a niektórzy tylko się tego lękają, było krainą przepotężnych wiedźm nazywanych stregami.
Tego pięknego dnia, kiedy odwiedzimy Vodacce, młody szlachcic Giacomo Girolamo Casanova de Seingalt, został przez swego ojca i matkę zmuszony do ożenku z przepiękną montaignską szlachcianką Veronicą Laurie d’Evonney.
Cóż dodać? Goście przybyli z całej Thei, by świętować ważne wydarzenie w życiu wpływowego kawalera. Jednakże, chyba wszyscy znamy legendy o Panu Casanovie?
Przyjdź i przekonaj się sam o tym czym jest płaszcz i szpada i cudowny, renesansowy romans!”

nd 16:00 – 18:00 - Sala 7 - LARP Kontener – Agnieszka Schulz

A ciebie za co wsadzili, nowy? Za nic? Taa, jasne. To rozejrzyj się i pooglądaj sobie innych „niewinnych”. Wszyscy jakoś podpadli. Komu? Korporacji Toshyama, oczywiście. Widzisz tego tam? To technik od nich, który za dużo zobaczył. Co się z nami stanie, pytasz? Cholera wie. Nikt, kto trafił do kontenera, jakoś nie wrócił.

Zapraszam na więzienny LARP w postapokaliptycznych klimatach, przeznaczony dla graczy o dowolnym poziomie zaawansowania.

Sala 8 (gry planszowe – nauka)

nd 10:00 – 18:00 – Sala 8 - Dziki zachód Cię wzywa – nauka gry w Bang!

Każdy z graczy wciela się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata, a celem jest wyeliminowanie przeciwników. Szczególnie ważnym elementem gry jest fakt, że rola każdego z graczy jest tajna i nigdy nie wiemy kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

nd 10:00 – 17:00 – Sala 8 -Przedpremierowa nauka i pokazy gry: Schotten Totten Reinera Knizia oraz Kłamca, Kłamca Łukasza ,,Wooki” Woźniaka

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy dwóch gier, które ukażą się nakładem wydawnictwa Cube – Factory of Ideas na początku przyszłego roku.
Schotten-Totten (autor Reiner Knizia) – to klasyczna już, taktyczna gra
karciana dla dwóch graczy, w której przyjdzie Wam wcielić się w przywódców
dwóch zwaśnionych szkockich wiosek i poprowadzić swoich podopiecznych do
boju o skrawek górskiego pastwiska. Tylko doskonała dyscyplina, spryt i
umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika pozwoli odnieść ostateczne
zwycięstwo. W polskiej edycji dostaniemy zupełnie nową szatę graficzną i
rozszerzone, poprawione zasady.
Kłamca, Kłamca – to szybka gra karciana autorstwa znanego tu i ówdzie
Łukasza „Wookiego” Woźniaka, w której nawet do 10 graczy będzie starało się
wywieźć przeciwników w pole. Kłam, blefuj, oszukuj, bądź sprytny, podstępny
i jednocześnie sam zachowaj „pokerową twarz” – to jedyna droga do
zwycięstwa!

nd 10:00 – 12:30 – Sala 8 - Nauka gry w  Szlachecką Grę Karcianą Veto!

Veto to kolekcjonerska gra karciana, której akcja rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, rozdartej walkami o obsadzenie tronu opustoszałego po śmierci Władysława IV Wazy. To gra, której świat zapełniają postacie znane z kart podręczników historii, powieści Sienkiewicza czy Dumasa, oraz inwencji własnej twórców tej „historii alternatywnej”. Jest pełna pojedynków i polityki, spisków i dyplomacji, mężnych szlachciców i pięknych niewiast, wpływowych możnowładców i agentów obcych mocarstw.

nd 12:30 – 14:30 – Sala 8 - Zacznij przygodę z Munchkinem! – nauka gry

Schodzisz do podziemi. Zabijasz wszystko, co spotkasz na swojej drodze. Oszukujesz kumpli i kradniesz ich ekwipunek. Zabierasz tyle skarbów ile się da i zwiewasz…Munchkin to wszystko co najlepsze w grach fabularnych (potwory, skarby, poziomy doświadczenia) bez całego tego durnego odgrywania postaci!

nd 14:30 – 16:30 – Sala 8 - Zjednocz całe królestwo Dominion pod swoim sztandarem – nauka gry

Dominion to gra polegająca na budowie królestwa z kart. Łączy w sobie elementy gier rodzinnych i logicznych. Zbierz jak największą ilość punktów i opanuj całe królestwo. Władca może być tylko jeden!

Sala 10 (gry planszowe – turnieje)

nd 12:00 – 13:30 – Sala 10 - Turniej z imprezówkami – Palce w Pralce, Packa na Muchy i Uga Buga

Szalony turniej z imprezówkami!
Pokaż nam, że jesteś najszybszy z najszybszych, najmądrzejszy z najmądrzejszych i najbardziej umuzykalniony z najbardziej umuzykalnionych, albo po prostu dobrze spędź czas z nami oraz z Palcami w Pralce, Packą na Muchy i Uga Buga :)
Zapraszamy bardzo serdecznie!

nd 12:30 – 15:00 – Sala 10 - Turniej dla początkujących w Szlachecką Grę Karcianą Veto

Weź udział w historycznych pojedynkach i zgarnij nagrody! Veto to kolekcjonerska gra karciana, której akcja rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, rozdartej walkami o obsadzenie tronu opustoszałego po śmierci Władysława IV Wazy. To gra, której świat zapełniają postacie znane z kart podręczników historii, powieści Sienkiewicza czy Dumasa, oraz inwencji własnej twórców tej „historii alternatywnej”.

nd 13:30 – 14:30 – Sala 10 - Mini turniej BANG!

Wciel się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata i wyeliminuj przeciwników. Szczególnie ważnym elementem gry jest fakt, że rola każdego z graczy jest tajna i nigdy nie wiemy kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Weź udział w zabawie i wygraj nagrody!

nd 14:30 – 16:30 – Sala 10 - Miniturniej w Munchkina dla początkujących

Grasz w Munchkina rok, miesiąc, tydzień? A może nauczyłeś się grać 15 minut temu? Przyjdź na turniej, wykiwaj kumpli i zgarnij fantastyczne nagrody. Każdy ma szanse wygrać! .

nd 16:30 – 18:00 – Sala 10 - Turniej w Dominiona

Dominion to gra polegająca na budowie królestwa z kart. Łączy w sobie elementy gier rodzinnych i logicznych. Zbierz jak największą ilość punktów i opanuj całe królestwo. Władca może być tylko jeden i to właśnie on zgarnie nagrody!